Last update: 19 Jan 2023 - 17:00

Sık Sorulan Sorular

Sayın izleyicimiz,

Projeler, teknik sorunlar, yarışma başvuruları, gizlilik politikası, yayın ilkeleri ve daha birçok konudaki sorularınızın yanıtlarını sayfamızda bulabilirsiniz. Sorunuza cevap bulamadıysanız bize Bize Ulaşın sayfamızdan yazabilirsiniz.

TRT Çocuk Yayın İlkeleri için tıklayın.

Çocuklara yönelik yeni projeler için detaylı bilgiyi Proje Başvuru sayfamızda bulabilirsiniz.

3-12 yaş grubu çocuklara yönelik yayın yapmaktadır.

İzlediğiniz tüm içerikler, uzman editör ve pedagog ekibin detaylı değerlendirmelerinden sonra yayınlanmaktadır. Farklı yaş gruplarına hitap eden yayın akışımızda, yerli ve yabancı yapımların zararlı öge barındırmamasına son derece özen gösterilmektedir.

Çocukların uykuya geçişini kolaylaştırmak amacıyla 21.30’dan itibaren daha sakin içeriklere yer verilmektedir.

Yerli yapımların üretimi yoğun ve özen isteyen bir süreçtir. Yeni yapımlar ile sevilen yapımların yeni bölümleri mümkün olan en kısa sürede yayına hazırlanmaktadır.

Başvurunuzu Videolar kategorimizden, ilgili programı seçerek yapabilirsiniz.

Sevilen yapımlarımızın kitap, oyun, oyuncak, giyim, ev tekstili gibi lisanslı ürünleri ile marka lisanslama başvuruları için TRT Market sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yayınlarımız veya web sitemizle ilgili yorum, öneri, şikayet ve taleplerinizi Bize Ulaşın'dan iletebilirsiniz.

Eğer web sitemizde oyun açılmaması, video izleyememe, web sayfası yüklenememe gibi teknik sorunlar yaşıyorsanız sunucu, tarayıcı veya teknik nedenler sebebiyle olabilir. Teknik sorunlarınızla ilgili tarayıcı, versiyon, sayfa gibi detaylı bilgileri Bize Ulaşın bize ileterek, sorunu çözümlememize yardımcı olabilirsiniz. Web sitemizi mobil ve tabletten açtığınızda oyunlarımızı ilgili uygulama mağazalarından indirerek oynayabilirsiniz.

TRT Çocuk oyun uygulamaları TRT’nin (Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu) 'ye ait Apple Store ve Google Play hesaplarından ÜCRETSİZ ve REKLAMSIZ olarak indirilebilmektedir.

Oyunlarımız mobil cihazınızda açılmıyorsa çözümü için yaşadığınız sorunu, cihazınızın teknik özelliklerini 'Bize Ulaşın'dan iletebilirsiniz.

Detaylı bilgi için Kullanım Koşulları, Gizlilik Politikası ve Aydınlatma Metni, Çerez Politikası sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.