Duyuru Tipi

Kuklalı Köşk 19 Nisan’da Sinemalarda

Kuklalı Köşk 19 Nisan’da Sinemalarda
18 Nisan 2019

TRT Çocuk ekranının sevilen çizgi dizisi Kuklalı Köşk’ün sinema filmi, 19 Nisan’da vizyonda sizlerle !

TRT’nin de ortak yapımcısı olduğu, TRT Çocuk ekranının sevilen çizgi dizisi Kuklalı Köşk’ün sinema filmi, 19 Nisan’da vizyona giriyor. Kullanılan teknik altyapı ve teknoloji açısından Türkiye’deki ilkler arasına giren çocuk ve aile komedisi Kuklalı Köşk, gerçek karakterlerle animasyon karakterleri buluşturuyor.

Türkiye’de az sayıda örneği bulunan reel-animasyon sinemanın önemli yapımlarından olan film, canlı kuklalara sahip olup zengin olma hayalleri kuran bir grup arkadaşla, kuklaların başına gelen maceraları anlatıyor. Filmin gerçek karakterlerini Kadir Çöpdemir, Serkan Şengül, Ali Uyandıran, Asena Tuğal gibi sinema ve tiyatro dünyasının önde gelen oyuncuları üstleniyor. Yönetmenliğini ve yapımcılığını Mustafa H. Öztürk’ün üstlendiği Kuklalı Köşk, arkadaşlık, işbirliği ve güven mesajlarıyla ön plana çıkıyor.

Müşfik’in Kuklalarının Heyecan Dolu Macerası

Çocuklar kadar yetişkinlerin de büyük bir keyifle izleyeceği filmin konusu ise şöyle: Örs Usta, Cebir, Şaklaban, Hokkabaz, Pehlivan ve Sultan asırlar önce oyulmuş kuklalardır. Bu kadar zaman sonra eski bir köşkte yaşayan Müşfik’in evinde bulurlar kendilerini. Müşfik bir kukla ustasıdır. Kuklaların sırrını çözmüş, onların aslında birer canlı kukla olduğunu keşfetmiştir. Onlarla birlikte yaşamaktadır. Bir akşam, Müşfik’in arkadaşlarının davetine katılmak için evden çıkması kuklaların hayatlarında hiç karşılaşmadıkları bir macera yaşamalarına neden olur. Behçet ve Riko adında iki kişi, hırsızlık yapmak için eve girerler. Kuklalar, Behçet ve Riko’ya karşı kendilerine emanet edilen köşkü korumak için mücadele etmeye başlarlar. Behçet ve Riko’nun ise canlı kuklalarla ilgili başka planları vardır.

Bu filmin hikâyesi, büyük küçük herkese dostluğu, beraber hareket etmenin önemini, tehlikeler karşısında haklı olanın yanında olmayı renkli ve hareketli bir şekilde anlatıyor. Kuklalı Köşk, tüm sinemaseverleri asırlar arasında geçen bu neşeli dünyaya davet ediyor.


Künye

Yönetmen: Mustafa H. Öztürk

Yapımcı: Mustafa H. Öztürk, Salih Kurt

Senaryo: Fatih Özcan

Hikâye: Mustafa H. Öztürk

Oyuncular: Kadir Çöpdemir, Serkan Şengül, Ali Uyandıran, Asena Tuğal

Görüntü Yönetmeni: Halil İbrahim Çekiç

Müzik: Burak Çambel

Şirket: Fiyaka Film Production

Yurtiçi Dağıtım: Bir Film

Tür: Çocuk, Aile, Komedi, Animasyon

Ülke: Türkiye

Yapım Yılı: 2019

Vizyona Giriş: 19 Nisan

Süre: 82 dk.