Duyuru Tipi

‘Türkiye’de Suriyeli Çocuk Olmak’ Kısa Film Yarışması Başladı!

‘Türkiye’de Suriyeli Çocuk Olmak’ Kısa Film Yarışması Başladı!
13 Eylül 2017

TRT’nin her yıl düzenlediği “Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı”nın  altıncısı bu yıl 1-3 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Organizasyon dahilinde amatör ve profesyonel kısa film yönetmenlerini desteklemek, yüksek nitelikli kısa filmlerin seyirciyle buluşmasını sağlamak ve Türkiye’de Suriyeli çocukların yaşamlarına daha yakından bakabilmek amacıyla ödüllü kısa film yarışması düzenleniyor. 

29 Ekim tarihine kadar “Türkiye’de Suriyeli Çocuk Olmak” konusuyla ilgili kısa filmlerini web sitesine yükleyerek başvuruda bulunan katılımcılar arasından gerçekleştirilecek ön eleme ile sona kalan 10 film belirlenecek. Jüri değerlendirmesi sonrası ilk üçe giren filmler, 2 Kasım tarihinde ‘Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı’ organizasyonunda açıklanacak. Ayrıca “Seyirci Ödülü” kapsamında seyirci tarafından, o gün konferans salonunda seçilecek film sahibine İstanbul Medya Akademisi’nde sinema, görsel sanatlar, oyunculuk ve medya alanlarından birinde tercih ettiği program eğitimi imkânı sunulacak.

Dereceye girenlere ödül
Yarışmada, birincilik ödülü 20.000 TL, ikincilik ödülü 15.000 TL ve üçüncülük ödülü 12.500 TL verilecek. Alanında ve sektöründe uzman değerli isimlerin yer alacağı jüri kurulunda yarışma süresi boyunca gelen çalışmalar değerlendirilecek. Başvuru şartları ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiye http://www.trtcocukmedyasikonferansi.com/kisafilm adresinden ulaşabilecek olan katılımcılar, çalışmaları site üzerinden yükleyerek gönderim sağlayabilecekler.