Duyuru Tipi

TRT Çocuk Nisan Ayında Dopdolu

TRT Çocuk Nisan Ayında Dopdolu
24 Nisan 2019

Türkiye’nin En Çok İzlenen Çocuk Kanalında Muhteşem Sürprizler Nisan Ayından İtibaren Çocuklar İle Buluşuyor.

Heyecanla Beklenen Yeni Bölümler Nisanda Yayında!

 

1 Nisan itibarıyla yeni bölümleriyle ekrana gelen “Rafadan Tayfa”nın gördüğü büyük ilginin ardından 8 Nisan’da “Aslan” yayına girdi. 15 Nisan’da çocukların sevgilisi “Ege ile Gaga” ve “Hapşuu”nun heyecanla beklenen yeni bölümleri ekranlarda olacak. Down sendromlu çocuklarımızın ekranda temsili ve tüm çocuklarımızın bu özel çocuklar ile bağ kurmalarına yardımcı olan “Kardeşim Ozi” 22 Nisan’da, fantastik maceralarıyla bir solukta izlenen “Emiray”ın yeni bölümleri 27 Nisan’da, kare takımının en iyi araştırmacılarla problemleri çözdüğü “Kare” yapımı ise 29 Nisan’da TRT Çocuk ekranlarında sevenleriyle buluşacak.

 

Yeni yapımlara da hız veren TRT Çocuk, 22 Nisan’da ilk defa yayınlanacak olan Pırıl ile de çocuklara matematiğin eğlenceli dünyasını sunacak.

 

Yerli ve Milli Çizgi Kahramanlar Lisanslı Ürünleri İle Raflarda

 

Yerli çizgi karakterlerin markalaşması hedefiyle çalışan TRT Çocuk’un kahramanlarına ait tasarımlar ünlü mağazaların raflarında yerini almaya başladı. Rafadan Tayfa, Elif'in Düşleri, Kare Takımı, Akıllı Tavşan Momo, Maysa ve Bulut, Ege ile Gaga, İbi, Hapşuu, Aslan, Kuzucuk ve Doru’nun lisanslı oyuncakları, kırtasiye ve tekstil ürünleri büyük ilgi görüyor.

 

TRT’nin yerli ve milli çizgi film karakterlerine ait tasarımlarının ünlü mağazaların raflarında yerlerini alması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 Ağustos’ta açıkladığı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin ilk 100 günlük hedefini kapsayan icraat programında yer alan hedeflerden biri olmasıyla da dikkat çekiyor.