Duyuru Tipi

TRT Çocuk Kahramanları Her Yerde!

TRT Çocuk Kahramanları Her Yerde!
14 Aralık 2017

Sevilen çizgi filmlerimiz "Kare, Rafadan Tayfa, Elif'in Düşleri, İbi ve Biz İkimiz" Aralık ayı boyunca müzikal gösterileriyle Türkiye'yi dolaşıyor.


Elif'in Düşleri

Elif'in Düşleri, müzikal gösterisiyle hayranları ile buluşuyor. Selim, Salih Dede ve sürpriz karakterler sizleri de düşlerine davet ediyor.


Rafadan Tayfa - Türkiye'dir Burası

Rafadan Tayfa "Türkiye'dir Burası" Çocuk Müzikali, meraklılarını bekliyor. “TÜRKİYE’DİR BURASI MÜZİKALİ” eşsiz dansları, görsel şölenleri, güçlü sahne prodüksiyonu ve tabii ki sahnede canlı olarak göreceğiniz RAFADAN TAYFA üyeleri ile sizleri bekliyor. Arkadaşlar sürpriz.. Türkiye’de ilk kez müzikalden hemen önce oynanacak interaktif dijital oyunlarla sizlerleyiz.Kare Takımı Dodoki'ye Karşı

Kare Takımı kahramanları, "Kare Takımı Dodoki'ye Karşı" müzikaliyle sahneye çıkıyor.
Pengi’nin hep yaptığı sakarlıklara bir yenisi daha ekleniyor. Artık tüm çocuklar internet ile tüm bilgisayarlara, tabletlere erişebilen bir bilgisayar oyunu ve oyunun kahramanı Dodoki’nin etkisi altındadır. Bu bilgisayar oyunu hızla tüm çocukların davranışlarını değiştirir. Dodoki oynandıkça daha çok güçlenmektedir.
Kare Takımı Dodoki’ye karşı müzikli oyunu, birbirinden güzel müzikleri, dansları ve çizgi filmden taşan macerayı sahneyle buluşturuyor. 
Kuti, Aypa, Rupi, Enda, Pengi, Keçe ve Dodoki nin sahnelediği çizgi filmli müzikal tiyatroyu sakın kaçırma.


İbi-Baldiyar'da Yeni Serüven

İbi-Baldiyar'da Yeni Serüven müzikalinde kahramanlarımız İbi ile Tosi; her yeni günün yeni masallarla doğduğu Baldiyar masal evreninde keşif yolculuğuna çıkarlar. Bugüne kadar adını hiç duymadığımız canlıların yaşadığı Baldiyar’da şakacı ağaçlar arasından geçerek Saklı Kıta haritasının devamını bulmak istemektedirler. İbi ve Tosi karşılarına çıkan sorunları çözerken matematik bilgilerini ve problem çözme yeteneklerini kullanır, farklı bakış açıları geliştirerek eğlenceli ve pratik çözümler üretirler. Heyecan ve eğlence dolu serüvenlerinde onları takip eden iki arkadaşları daha vardır. Hoppa ve Pumba, tıpkı İbi ve Tosi gibi Baldiyar’ı keşif yolculuğuna çıkmışlardır. Bu iki kafadar, her seferinde oyunbazlıkları nedeniyle düştükleri zor durumdan kurtulmayı başarırlar.


Biz İkimiz Arda ile Ceren Müzikali

TRT Çocuk'un çizgi filmi Biz İkimiz'in sevilen karakterleri Arda ile Ceren tiyatro sahnesinde.Arda ile Ceren sevimli arkadaşları kedi, köpek ve kaplumbağa ile izleyicilerine interaktif olarak sahnelenecek bir gösteri ile keyifli dakikalar yaşatacaktır.


Ege ile Gaga Müzikali

26 Ocak - 31 Ocak
İzmir , Ankara , Aydın , Denizli

TRT Çocuk’un sevilen çizgi filmi Ege ile Gaga prodüksiyonu ile sahnelerde...

Yaşasın! Doğa Dedektifleri Ege ile Gaga yeni bir macera peşindeler. Bu kez bir tiyatro oyunu ile karşımızdalar. Oyunda çoooook ama çok uzağa, Ay’a gitmeyi planlıyorlar. Ama bazı sorunlarla karşılaşacaklar. Bakalım sorunları çözüp Ay’a gidebilecekler mi?   Roket havalanabilir de, havalanmayabilir de!  Siz yine de sıkı tutunun olur mu?