Duyuru Tipi

TRT Çocuk Film Kuşağı'nda Seçkin Yapımlar İzleyiciyle Buluşuyor

TRT Çocuk Film Kuşağı'nda Seçkin Yapımlar İzleyiciyle Buluşuyor
15 Ocak 2019

Yabancı yapımların uzun metrajlı, animasyon ve drama türlerinden oluşan film serisi, 19 Ocak Cumartesi gününden itibaren TRT Çocuk ekranlarında!

Yabancı yapımların uzun metrajlı, animasyon ve drama türü filmlerinden oluşan film serisi, 19 Ocak Cumartesi günü itibarıyla TRT Çocuk ekranlarında yayınlanmaya başlıyor. Ebeveynlerin de çocukları ile birlikte izleyebileceği yapımlarla TRT Çocuk, doğru ekran kullanımı deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor.

Sunduğu içerikler ve gerçekleştirdiği programlarla önemli ve başarılı işlere imza atan TRT Çocuk, “TRT Çocuk Film Kuşağı” projesiyle de çocuklara birçok alanda değer katmayı hedefliyor. “TRT Çocuk Film Kuşağı” çocukların evrensel algılarına katkı sunmak, farklı kültür ve coğrafyalarla tanışmalarına vesile olmak, sinema kültürlerini geliştirmek gibi hedeflerinin yanı sıra, çocuklara uluslararası bir perspektifle buluşmalarını da sağlayacak bir imkân sunuyor.

Çocukların ebeveynleriyle birlikte izleyebileceği filmler okul öncesi de dahil farklı yaş gruplarını kapsıyor. Ayrıca yeni çalışmayla TRT Çocuk bir çizgi film kanalı olmanın ötesine geçerek ebeveynlere yönelik çalışmalarını da hayata geçiriyor. Ebeveynlerde "birlikte izleme"nin gerekliliği konusunda da farkındalık oluşturmayı hedefleyen TRT Çocuk, bu projeyle birlikte, “medya okuryazarlığı” kapsamında, ekran yönetimi ve doğru içeriğin tespiti konularına dikkat çekiyor.

“TRT Çocuk Film Kuşağı” serisinde Amerika, Almanya, Avustralya, Belçika, Brezilya, Fransa, Hollanda, Norveç, İran, Japonya gibi ülkelerin yapımları ile oldukça zengin uluslararası bir perspektif sunmayı hedefliyor. TRT Çocuk’un başlattığı kuşağın önemine dikkat çeken TRT Çocuk Genel Koordinatörü Bekir Yıldızcı, “TRT Çocuk ekibi olarak uluslararası sinemanın önemli yapımlarını izleyicilerimize sunacak olmamızdan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımızın ebeveynleri ile birlikte prestijli ve kaliteli filmler izlemeleri, onların zihinsel ve bireysel gelişimleri için çok kıymetli. Farklı kültür ve değerleri doğru içerikler ile öğrenmelerini arzuluyoruz. Dünyanın dört bir yanından 400’e yakın film arasından özenle seçtiğimiz filmler, izleyenlere global bir perspektif katacak.” dedi.

“TRT Çocuk Film Kuşağı” kapsamında ekrana gelecek olan filmleri hafta içi tekrar yayınlarıyla da seyirciyle buluşacak.