TRT Çocuk Sineması Film Kuşağı Başlıyor!

TRT Çocuk Sineması ile çocuklar hem farklı dünyaları keşfedecek, hem evinizde gelişimlerine katkı sağlayacak verimli bir diyalog ortamı doğacak, hem de ailece keyifli vakit geçireceksiniz.

TRT Çocuk ailesi olarak hafta sonlarınıza yepyeni bir anlam katmaya geliyoruz. 18 Ocak 2019
TRT Çocuk

Sevgili Anne ve Babalar,

TRT Çocuk ailesi olarak hafta sonlarınıza yepyeni bir anlam katmaya geliyoruz.

TRT Çocuk Sineması ile çocuklar hem farklı dünyaları keşfedecek, hem evinizde gelişimlerine katkı sağlayacak verimli bir diyalog ortamı doğacak, hem de ailece keyifli vakit geçireceksiniz. Ayrıca, çocuklar bambaşka dünyalarda gezinirken, şahit oldukları tecrübelerden kendilerine pay çıkarabilecek ve bu yolla sorun çözme ve duygusal baş etme becerileri gelişecek. Böylece yaşadıkları veya gelecekte tecrübe etmeleri muhtemel zorlukların üstesinden daha rahat gelmelerini ümit ediyoruz.

Pek tabiidir ki bu türden yüksek hedeflere her zaman tozpembe hikâyeler yoluyla ulaşmak mümkün olamayabiliyor. Dolayısıyla, filmleri izlerken, kimi yerlerde TRT Çocuk ekranında görmeye alışık olmadığınız dramatik sahneler, duymaya alışık olmadığınız yoğun duygu ve düşünceler ifade eden kelimelerle karşılaşabilirsiniz. Ancak içiniz rahat olsun. Her bir filmin pedagojik yönden itina ile değerlendirilip sizlere sunulduğundan emin olabilirsiniz. Hal böyle olsa da, hem “Birlikte İzle” ilkesi gereğince hem de çocukların bu zengin deneyimden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için siz büyüklerinin yanlarında olup kimi zaman yapacağınız açıklamalarla, kimi zaman soracağınız sorularla, bazen de sadece ihtiyaç duydukları anlarda ellerini sıkıca tutmak suretiyle gerekli desteği sağlamanız gerekmektedir.

Bizler de her bir film özelinde Ebeveyn Akademisi sayfamızda bilgilendirici nitelikteki uzman yazımızı film öncesinde paylaşıp, ihtiyaç duyabileceğiniz desteği sizlere sağlıyor olacağız.

Çocuklarınızla birlikte keyifli ve verimli hafta sonları geçirmeniz dileğiyle...Önemli Hatırlatma: Bu içerik ilgili uzman danışman tarafından izleyicilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çalışan uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.

YORUMUNUZ / GÖRÜŞÜNÜZ

MESAJINIZ GÖNDERİLİYOR,
LÜTFEN BEKLEYİNİZ...

MESAJINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. MESAJLARINIZ SAYFAMIZDA YAYIMLANMAYACAKTIR. YALNIZCA İÇERİK GELİŞTİRME AMAÇLI DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

FORMDAKİ BAZI BİLGİLER EKSİK.
LÜTFEN GİRDİĞİNİZ BİLGİLERİ GÖZDEN GEÇİRİRMİSİNİZ...

GÖNDER