Orman Çetesi

Orman Çetesi, tek başına yaşayan gezgin rakun RJ ile kaplumbağa Vern ve arkadaşlarının aileye dönüşme macerasını ele alıyor.

Orman Çetesi, ‘yaşamak için yemek ve yemek için yaşamak’ kavramlarına ve ‘yeteri kadar’ değil, ‘her zaman ve sürekli tüketmeye’ dikkat çekiyor. 26 Nisan 2019
Uzman Pedagog Zeynep Temizer Atalar
Orman Çetesi, tek başına yaşayan gezgin rakun RJ ile kış uykusundan uyanan ve birbirlerini aile gibi gören kaplumbağa Vern ve arkadaşlarının bir araya gelmesini konu alıyor.
Yemek bulmak için büyük ve güçlü ayı Vincent’ın inine giren RJ, sadece ihtiyacı olanı almakla yetinmeyip bütün yemekleri almak isteyince, ayıya yakalanıyor ve kaçmaya çalışırken yiyeceklerin hepsini kaybediyor. Bunun üzerine Vincent’a bu durumu dolunaya kadar telafi edeceğine dair söz veriyor.

Bu sırada kış uykusundan uyanan Vern ve arkadaşları, ormandaki evlerinin hemen yakınında devasa bir çit fark ediyorlar. Başlangıçta ne olduğunu bilmedikleri için çok korkutucu olan bu çitin, RJ ile karşılaşmaları sonunda, içinde insanların yaşadığı ve yiyecek bulabilecekleri bir yaşam alanı olduğunu öğreniyorlar.

Birlikte kış uykusuna hazırlık için yemek topladıklarını düşünen Vern ve arkadaşları, aslında RJ’in onları ayıya olan borcunu ödemek için kullandığını fark edince işin rengi de değişiyor. 
Orman Çetesi, ‘yaşamak için yemek ve yemek için yaşamak’ kavramlarına ve ‘yeteri kadar’ değil, ‘her zaman ve sürekli tüketmeye’ dikkat çekiyor. Ayrıca, aile içinde yaşanabilecek iletişim sorunlarının nelere yol açabileceğini ve yeri geldiğinde özür dileyebilmenin önemini oldukça etkili bir şekilde gösteriyor.

Tek kişilik bir aileden, kalabalık ve birbirlerini kollayan bir aileye dönüşüme eşlik edeceğiniz animasyon filmi, ailenizle birlikte keyifle izleyebilirsiniz.
Filmin sonunda dilerseniz, şehirde karşılaştığımız hayvanların hayatta kalma çabalarına ve ihtiyaçlarına göstermemiz gereken saygı üzerine konuşabilirsiniz. 

İyi seyirler…Önemli Hatırlatma: Bu içerik ilgili uzman danışman tarafından izleyicilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çalışan uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.

ÇOCUĞUNUZA UYGUN ÖNERİLERİMİZ
YORUMUNUZ / GÖRÜŞÜNÜZ

MESAJINIZ GÖNDERİLİYOR,
LÜTFEN BEKLEYİNİZ...

MESAJINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. MESAJLARINIZ SAYFAMIZDA YAYIMLANMAYACAKTIR. YALNIZCA İÇERİK GELİŞTİRME AMAÇLI DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

FORMDAKİ BAZI BİLGİLER EKSİK.
LÜTFEN GİRDİĞİNİZ BİLGİLERİ GÖZDEN GEÇİRİRMİSİNİZ...

GÖNDER