Niilas’ın Öyküsü

Yıllar sonra yeniden annesiyle ve onun yeni ailesiyle, çok farklı bir coğrafyada buluşan Niilas, kozadan çıkan bir kelebek gibi özgürleşiyor.

Uzunca bir süre ayrı yaşadığı annesi ve onun yeni ailesiyle buluşup, onlarla yeni bir bağ kurması, Niilas’ın kendine olan güvenini yerine getiriyor 14 Mayıs 2019
Uzman Pedagog Zeynep Temizer Atalar
Niilas, anne ve babasının ayrılığının ardından, babasıyla Belçika’da bir şehirde, İsveç’teki annesinden uzunca bir süre ayrı yaşamış bir çocuk olarak çıkıyor karşımıza. Yıllar sonra yeniden annesiyle ve onun yeni ailesiyle, çok farklı bir coğrafyada buluşuyor. Oldukça öfkeli ama o öfkesinin altında bir o kadar da kaygılı başlıyor yolculuğuna. Bu durum zarar verici davranış örnekleri ile de kendini gösteriyor. Fakat sonrasında suya düştüğü bir anda annesinin onu kurtarmasıyla, adeta ikinci bir doğum yaşayarak, anne-oğul ilişkilerinde yeni bir başlangıç yapıyorlar. Bu yeni başlangıç Niilas’ı, kardeşleri Pontus ve Sunna ile de yakınlaştırıyor ve birlikte yavrusundan ayrılmış anne ren geyiğini bulmak için küçük bir yolculuğa çıkıyorlar.

Annesi ve onun yeni ailesiyle buluşup, onlarla yeni bir bağ kurması, Niilas’ın kendine olan güvenini yerine getiriyor. Böylece Niilas, adeta kozadan çıkan bir kelebek gibi özgürleşiyor.

Niilas’ın Öyküsü; içe kapanmanın, uyumsuz davranışlar sergilemenin, öfkenin ve hatta şiddetin altında, kaygı gibi baş edilmesi zor duygular olabileceğini vurguluyor. Ayrıca, yaşanan zorluk her ne olursa olsun kişinin önce kendine inanıp cesur olması gerektiğini de hatırlatan bu filmi, çocuklarınızla birlikte büyük bir keyifle izleyebilirsiniz.

İyi seyirler…Önemli Hatırlatma: Bu içerik ilgili uzman danışman tarafından izleyicilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çalışan uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.

YORUMUNUZ / GÖRÜŞÜNÜZ

MESAJINIZ GÖNDERİLİYOR,
LÜTFEN BEKLEYİNİZ...

MESAJINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. MESAJLARINIZ SAYFAMIZDA YAYIMLANMAYACAKTIR. YALNIZCA İÇERİK GELİŞTİRME AMAÇLI DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

FORMDAKİ BAZI BİLGİLER EKSİK.
LÜTFEN GİRDİĞİNİZ BİLGİLERİ GÖZDEN GEÇİRİRMİSİNİZ...

GÖNDER