Kuzey Kutbuna Yolculuk

Kuzey Kutbuna Yolculuk, ünlü buzkıran Davai ile birlikte kaybolan dedesinin izlerini süren genç aristokrat Sasha’nın zorlu yolculuğunu anlatıyor.

Yaşanan zorlukların azim ve cesaretle birleştiğinde insanı ne denli güçlendirebildiğini anlatan bir serüven. 28 Mart 2019
Uzman Pedagog Zeynep Temizer Atalar

Kuzey Kutbuna Yolculuk, 1800’lü yıllarda Rusya’nın St. Petersburg şehrinde yaşayan varlıklı bir ailenin kızı Sasha’nın çok sevdiği kaptan dedesinin izinden giderek, gemisi Davai’yi arama serüvenini konu alır.

Sasha ve dedesi, birbirlerine oldukça yakındırlar ve birlikte Kuzey Kutbuna yolculuk hayalleri kurarlar. Fakat Kaptan Oloukine son yolculuğunda ünlü buzkıran Davai ile birlikte kaybolur. Yapılan arama çalışmaları iki sene boyunca sonuç vermeyince, herkes geminin battığını ve kuzey kutbuna ulaşma görevinin başarısızlıkla sonuçlandığını düşünür. Sasha, tesadüfen dedesine ait bir not bulunca, Davai’nin bunca zaman yanlış yerde arandığını fark eder. Bunu açıklamaya çalıştığında ise Prens Tomsky durumu bir fırsata dönüştürerek Sasha ve ailesini son derece zor bir duruma düşürür.

Bunun üzerine Sasha, ailesinin itibarını kurtarmak için yola çıkar. Çalışkanlığı ve sabrı sayesinde, onu Davai’nin izlediğine inandığı rotaya götürecek bir gemi bulur. Böylece günler sürecek zorlu bir yolculuk başlar.

Aile bağlarının önemini ve yaşanan zorlukların azim ve cesaretle birleştiğinde insanı ne denli güçlendirebildiğini hatırlatan bu güzel animasyon filmi keyifle izlerken, kendine güvenin yerine gelmesi için, güzel elbiselere mi yoksa emek veremeye mi ihtiyaç vardır, birlikte düşünebilirsiniz.

İyi seyirler…Önemli Hatırlatma: Bu içerik ilgili uzman danışman tarafından izleyicilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çalışan uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.

YORUMUNUZ / GÖRÜŞÜNÜZ

MESAJINIZ GÖNDERİLİYOR,
LÜTFEN BEKLEYİNİZ...

MESAJINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. MESAJLARINIZ SAYFAMIZDA YAYIMLANMAYACAKTIR. YALNIZCA İÇERİK GELİŞTİRME AMAÇLI DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

FORMDAKİ BAZI BİLGİLER EKSİK.
LÜTFEN GİRDİĞİNİZ BİLGİLERİ GÖZDEN GEÇİRİRMİSİNİZ...

GÖNDER