Kayıp Karıncalar Vadisi

Kayıp Karıncalar Vadisi, henüz yumurtadan yeni çıkan yalnız ve yaralı bir uğur böceğinin, tanışıp dost olduğu karıncalarla çıktığı yolculuğu anlatıyor.

Organizasyon, disiplin, dostluk, dayanışma, cesaret ve sorumluluk almayı farklı bir bakış açısıyla gördüğümüz bir şaheser. 9 Mayıs 2019
Uzman Pedagog Zeynep Temizer Atalar

Kayıp Karıncalar Vadisi, henüz yumurtadan yeni çıkan yalnız ve yaralı bir uğur böceğinin, tanışıp dost olduğu karıncalarla çıktığı yolculuğu ve bu yolculuğun uğur böceğini adım adım nasıl güçlendirdiğini konu alıyor.

Bir kaza sonucu kanatlarından birini ve ailesini kaybeden yavru uğur böceği, gece yağmurdan korunacak bir yer ararken içi kesme şeker dolu kutuya sığınıyor. Gün aydınlandığında kutu bir grup karınca tarafından fark ediliyor. Uğur böceğinin varlığından habersiz olan karıncalar, kutuyu yuvalarına taşımaya karar veriyorlar. Böylece uğur böceği için zorunlu bir yolculuk başlamış oluyor.

Grubun yolda uğradığı saldırıda kahramanlık gösteren yavru uğur böceği, karıncaların güvenini kazanıyor ve aralarında bir dostluk kuruluyor. O andan itibaren şeker kutusunu karınca yuvasına götürme görevinde birlikte çalışıyorlar. Fakat o an, iki taraf da, şekerleri ele geçirmek için saldıracak olan ateş karıncalarından ve dolayısıyla bu iş birliğinden neler kazanacaklarından habersizdirler.

Sonunda karıncalar, şekerlerini korumayı başarırken, uğur böceği de yaşadığı kayıpların bir bir üstesinden geliyor. 

Organizasyonun, disiplinin, dostluğun, dayanışmanın, cesaretin, sorumluluk almanın ve kayıplar acı verse de sahip olduklarımıza ve geleceğe odaklanmanın önemini anlatan bu güzel animasyon filmi, ailenizle birlikte keyifle izleyebilirsiniz.

Hatta belki de hayvanların aralarında kullandığı özel dili çözmeye çalışıp, birbirlerine ne söylediklerini tahmin ederek, filmi daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Filmin fragmanını izleyin.

İyi seyirler.Önemli Hatırlatma: Bu içerik ilgili uzman danışman tarafından izleyicilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çalışan uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.

ÇOCUĞUNUZA UYGUN ÖNERİLERİMİZ
YORUMUNUZ / GÖRÜŞÜNÜZ

MESAJINIZ GÖNDERİLİYOR,
LÜTFEN BEKLEYİNİZ...

MESAJINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. MESAJLARINIZ SAYFAMIZDA YAYIMLANMAYACAKTIR. YALNIZCA İÇERİK GELİŞTİRME AMAÇLI DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

FORMDAKİ BAZI BİLGİLER EKSİK.
LÜTFEN GİRDİĞİNİZ BİLGİLERİ GÖZDEN GEÇİRİRMİSİNİZ...

GÖNDER