Heidi

Heidi’nin hikâyesi; doğallığın, samimiyetin, hayallerinden vazgeçmemenin önemini ve mutluluğun iyileştirici etkisini anlatıyor.

Sevgi ve sabırla aşılmayacak engel, erimeyecek buz, kırılmayacak önyargı yoktur. 15 Mart 2019
Uzman Pedagog Zeynep Temizer Atalar
Heidi, anne ve babasını kaybettikten sonra Bad Ragaz’da teyzesiyle birlikte yaşayan neşeli, hareketli, sevgi dolu bir çocuktur. Teyzesi Frankfurt’ta yeni bir iş bulunca Heidi'yi aksi, huysuz ve tek başına Alpler’de yaşayan büyükbabasının yanına götürür. Başlangıçta onu istemeyen büyükbabasıyla arasında zamanla güzel bir bağ oluşur. Burada keçi çobanı Peter’le tanışan Heidi, muhteşem doğa manzaraları eşliğinde keçileri otlatır ve çok mutludur.

Bu mutluluk, teyzesinin günün birinde aniden çıkagelip Heidi’yi apar topar Frankfurt’a varlıklı bir ailenin yanına götürmesiyle, yerini özleme bırakır. Heidi, evin kızı tekerlekli sandalyedeki Clara ile çok güzel bir dostluk kursa da evini, büyükbabasını ve arkadaşı Peter’i çok özler. Sonunda Clara’nın babası ve büyükannesinin de desteğiyle İsviçre’ye geri döner. Çok mutlu olan büyükbabası bu sevinçle Heidi okula gidebilsin diye kışın evlerini köyün içine dahi taşır. Okula giden, sevdikleriyle birlikte yaşayan Heidi’nin mutluluğu Clara’nın onu ziyarete gelmesiyle daha da artar. Dağlarda geçirdikleri keyifli zaman, Frankfurt’ta evinden hiç çıkmayan, yalnız ve mutsuz Clara için de şifa olur.

Heidi’nin hikâyesi; doğallığın, samimiyetin, hayallerinden vazgeçmemenin önemini ve mutluluğun iyileştirici etkisini anlatıyor. Bir de biraz sevgi ve sabırla aşılmayacak engel, erimeyecek buz, kırılmayacak önyargı olmadığını…

İyi seyirler…Önemli Hatırlatma: Bu içerik ilgili uzman danışman tarafından izleyicilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çalışan uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.

YORUMUNUZ / GÖRÜŞÜNÜZ

MESAJINIZ GÖNDERİLİYOR,
LÜTFEN BEKLEYİNİZ...

MESAJINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. MESAJLARINIZ SAYFAMIZDA YAYIMLANMAYACAKTIR. YALNIZCA İÇERİK GELİŞTİRME AMAÇLI DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

FORMDAKİ BAZI BİLGİLER EKSİK.
LÜTFEN GİRDİĞİNİZ BİLGİLERİ GÖZDEN GEÇİRİRMİSİNİZ...

GÖNDER