Hanni&Nanni

İkiz kızlar Hanni ve Nanni, aslında birbirlerinden ne kadar farklı olduklarını keşfederken, takım çalışmasını ve sorumluluk almayı deneyimliyorlar.

Hanni ve Nanni ikizlerin aslında birbirlerinin tamamlayan, farklı birer birey olduğunu hatırlatıyor. 22 Şubat 2019
Uzman Pedagog Zeynep Temizer Atalar
Hanni ve Nanni annelerinin mezun olduğu ama gitmeyi hiç istemedikleri yatılı bir okula gönderilen ikiz kız kardeşlerin hikâyesi. Annelerinin aldığı bu kararda kızların okul başarısızlıklarının ve babaları ile yaşadığı disiplin temelli ilişki sorunlarının etkisinin büyük olduğu söylenebilir.

İlk günlerde kızlar; büyük bir ön yargıyla başladıkları yatılı okuldan atılmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Fakat zamanla, okuldaki hayat ikizlerden önce birinin sonra da diğerinin ilgisini çekmeyi başarıyor. Böylece kendi bağımsız ilgi alanlarına yönelme fırsatı buluyorlar. Nanni, okuldaki vahşi at Pegasus’la özel bir bağ kurarken, Hanni ise tanıştığı huysuz ve aksi ihtiyarın kızına duyduğu özlemi keşfediyor. Film; “İkiz kardeş, aynı çocuktan iki tane mi demektir?”, “İkiz olmak, her zaman aynı şeyleri birlikte yapmak zorunda kalmak mıdır?” veya “Farklı olmak birbirini sevmeye engel mi?” gibi sorular üzerinde düşünmeyi sağlıyor.

Birbirleri dışında güzel, samimi dostluklar kurabileceklerini ve tıpkı anne ve babalarında olduğu gibi farklılıkların birbirini tamamlamadaki önemini fark eden Hanni ve Nanni; takım çalışmasını, sorumluluk almayı ve ikinci bir şans tanımanın önemini de yine bu süreç içinde deneyimliyorlar. Kardeşlik, dostluk, vefa ve en çok da kendin olmanın öneminin vurgulandığı bu filmi, ailece büyük bir keyifle izleyebilirsiniz.

İyi seyirler…Önemli Hatırlatma: Bu içerik ilgili uzman danışman tarafından izleyicilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çalışan uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.

ÇOCUĞUNUZA UYGUN ÖNERİLERİMİZ
YORUMUNUZ / GÖRÜŞÜNÜZ

MESAJINIZ GÖNDERİLİYOR,
LÜTFEN BEKLEYİNİZ...

MESAJINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. MESAJLARINIZ SAYFAMIZDA YAYIMLANMAYACAKTIR. YALNIZCA İÇERİK GELİŞTİRME AMAÇLI DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

FORMDAKİ BAZI BİLGİLER EKSİK.
LÜTFEN GİRDİĞİNİZ BİLGİLERİ GÖZDEN GEÇİRİRMİSİNİZ...

GÖNDER