Dünyanın Merkezine Yolculuk

‘Dünyanın Merkezine Yolculuk’ filmi, Jules Verne’in zengin hayal gücünü ve ufuk açan bakış açısını günümüze taşıyor.

Dünyanın merkezinde başka bir yaşamın varlığını araştıran heyecan dolu bir yolculuk… 1 Mart 2019
Uzman Pedagog Zeynep Temizer Atalar

Dünyanın Merkezine Yolculuk, Jules Verne’in aynı isimli romanından yola çıkılarak hazırlanmış ve en az romanın kendisi kadar sürükleyici fantastik bir film. Babasını hiç tanıyamadan kaybetmiş olan Sean, yıllar sonra pek sık görüşmediği, profesör amcası Travis’in yanında on gün geçirmek zorunda kalıyor.

Başlangıçta her ikisi de bu durumdan pek memnun olmasa da, Sean’ın babası ve Travis’in kardeşi olan Max’e ait bir kutu dolusu eşya amca ve yeğeni birbirine bağlıyor. Eşyaların arasından çıkan Dünyanın Merkezine Yolculuk isimli kitap, bu ikiliyi heyecan dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Serüven boyunca heyecanın hiç azalmadığını hatta dev dinozorlar, sivri dişli balıklar ve saldırgan bitkilerle tansiyonun yer yer yükseldiğini söylemek mümkün.

Film, gelişmiş animasyon teknikleriyle Jules Verne’in zengin hayal gücünü ve ufuk açan bakış açısını günümüze taşıyor. Dünya içinde başka bir dünya sunan, işlerin çok kötü gittiği durumlarda bile mutlaka bir çözüm yolunun olduğunu hatırlatan, aile bağlarının, okumanın ve araştırmanın önemini vurgulayan bu filmi, ailenizle birlikte keyifle izleyebilirsiniz.

Kim bilir belki siz de Sean gibi “keşke kitabı okumuş olsaydım” dersiniz.

Filmin fragmanını izleyin.

İyi seyirler.Önemli Hatırlatma: Bu içerik ilgili uzman danışman tarafından izleyicilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çalışan uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.

ÇOCUĞUNUZA UYGUN ÖNERİLERİMİZ
YORUMUNUZ / GÖRÜŞÜNÜZ

MESAJINIZ GÖNDERİLİYOR,
LÜTFEN BEKLEYİNİZ...

MESAJINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. MESAJLARINIZ SAYFAMIZDA YAYIMLANMAYACAKTIR. YALNIZCA İÇERİK GELİŞTİRME AMAÇLI DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

FORMDAKİ BAZI BİLGİLER EKSİK.
LÜTFEN GİRDİĞİNİZ BİLGİLERİ GÖZDEN GEÇİRİRMİSİNİZ...

GÖNDER