Boyu Boyuma

Film; aile olmanın ne demek olduğunu ve tüm anlaşmazlıkların yanında “iyi bir insan” olarak anılmanın gücüne dikkat çekiyor.

Boyu Boyuma’da dürüstlüğü, farklı olanı kabul etmeyi ve hayal kırıklıklarındaki iyi parçaları bulacaksınız. 8 Mart 2019
Uzman Pedagog Zeynep Temizer Atalar

Boyu Boyuma bizi, annesini bir trafik kazasında kaybeden, babasını hiç tanımayan ve bu nedenle çocuk bakım evinde kalan Michi’nin, babasını bulma yolculuğuna götürüyor. Başlangıçta babasıyla ilgili büyük hayalleri olan Michi, beklediğinden çok farklı bir baba ile karşılaşınca, işler biraz karışıyor.

Karşılaştığı baba figürü ve buna bağlı olarak arkadaşları tarafından maruz kaldığı zorbalık Michi’nin hayal kırıklığına uğramış, çaresiz ve öfkeli hissetmesine sebep oluyor. Bu duygularla hem babası olarak tanıştığı Tom’a hem de arkadaşlarına karşı, öfkeli ve sahte davranışlar sergilemeye başlıyor. Fakat Tom’un her şeye rağmen kucak açan tavrı, Michi’yi önce kendine sonra da çevresindekilere karşı dürüst olmaya yönlendiriyor. Böylece birlikte hem gerçekleri kabul etmeye hem de durumun eğlenceli taraflarından keyif almaya başlıyorlar.

Film, hoşumuza gitmeyen kimi gerçeklere rağmen aile olmanın ne demek olduğunu ve tüm anlaşmazlıkların yanında “iyi bir insan” olarak anılmanın gücüne dikkat çekiyor. Ayrıca, ailemizi değil ama arkadaşlarımızı seçebileceğimizi ve özgür iradenin gücünü hatırlatıyor.

İçinde; dürüstlüğü, farklı olanı kabul etmeyi ve hayal kırıklıklarındaki iyi parçaları bulacağınız bu filmi, ailenizle birlikte keyifle izleyebilirsiniz. Ayrıca, hazır bir aradayken mutluluğunuzu ölümsüzleştirecek fotoğraflar da çekilebilirsiniz. Unutmayın; böyle anların en güzel tarafı, nasıl göründüğünüzün hiç önemli olmamasıdır!

İyi seyirler…Önemli Hatırlatma: Bu içerik ilgili uzman danışman tarafından izleyicilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çalışan uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.

ÇOCUĞUNUZA UYGUN ÖNERİLERİMİZ
YORUMUNUZ / GÖRÜŞÜNÜZ

MESAJINIZ GÖNDERİLİYOR,
LÜTFEN BEKLEYİNİZ...

MESAJINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. MESAJLARINIZ SAYFAMIZDA YAYIMLANMAYACAKTIR. YALNIZCA İÇERİK GELİŞTİRME AMAÇLI DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

FORMDAKİ BAZI BİLGİLER EKSİK.
LÜTFEN GİRDİĞİNİZ BİLGİLERİ GÖZDEN GEÇİRİRMİSİNİZ...

GÖNDER