Bizim Sınıf Sahada

Bizim Sınıf Sahada, herkesin her işi yapamayacağını, her bireyin ayrı bir yeteneği olduğunu ve takım çalışmasının önemini anlatıyor.

Tobias ve arkadaşları, kendi yeteneklerini keşfederken hayattan keyif almayı deneyimliyor. 24 Nisan 2019
Uzman Pedagog Zeynep Temizer Atalar

Bizim Sınıf Sahada, altıncı sınıfa giden Tobias ve arkadaşlarının, kendi yeteneklerini keşfederken hayattan keyif almayı deneyimledikleri bir hikâye olarak karşımıza çıkıyor.

Sınıf öğretmeni olan Bay Casey, Yetenek ve Gelecek Projesi için, Proje 2037 adını verdiği bir zaman makinesi tasarlıyor. Bir kapısından zaman makinesine giren öğrenciler, diğer kapısından hayallerindeki mesleğin kostümüyle çıkıyorlar. Tüm arkadaşları yeteneklerine göre bir meslek seçerken, Tobias bir türlü hangi konuda yetenekli olduğunu bulamıyor.

Tobias, kaybettiği babasının eski bir videosunu izlerken onun iyi bir futbolcu olduğunu öğreniyor. Kendisi de okullar arası futbol turnuvasında elinden geleni yapıyor. Fakat sonuç pek de hayal ettiği gibi olmuyor ve biraz morali bozuluyor. Ancak annesinin “Sen de yeteneklisin, sadece sahanın neresinde iyi olduğunu keşfetmen gerek” sözleriyle yeniden motive oluyor ve sonunda o da kendi yeteneğini fark ediyor.

Bizim Sınıf Sahada, herkesin her işi yapamayacağını, her bireyin ayrı bir yeteneği olduğunu ve takım çalışmasının önemini anlatıyor. Ayrıca filmde, baba ya da eş kaybı gibi bir durum sonrasında yas döneminin olağanlığına, yaraların zamanla sarılabileceğine dikkat çekiliyor.

Bay Casey’in “Önemli olan birlikte eğlendiğiniz anıların olması” sözünün, filmin sonundaki kamera arkası görüntüleriyle de desteklendiği bu güzel filmi, ailenizle birlikte keyifle izleyebilir, hoş anılarınıza bir yenisini ekleyebilirsiniz.

İyi seyirler. Önemli Hatırlatma: Bu içerik ilgili uzman danışman tarafından izleyicilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çalışan uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.

YORUMUNUZ / GÖRÜŞÜNÜZ

MESAJINIZ GÖNDERİLİYOR,
LÜTFEN BEKLEYİNİZ...

MESAJINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. MESAJLARINIZ SAYFAMIZDA YAYIMLANMAYACAKTIR. YALNIZCA İÇERİK GELİŞTİRME AMAÇLI DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

FORMDAKİ BAZI BİLGİLER EKSİK.
LÜTFEN GİRDİĞİNİZ BİLGİLERİ GÖZDEN GEÇİRİRMİSİNİZ...

GÖNDER