Belle ve Sebastian

Etkileyici manzaralar eşliğinde bir çocuk ve bir köpeğin dostluk hikayesi içimizi ısıtacak.

Belle ve Sebastian; görünen ile gerçeğin birbirinden ne kadar farklı olabileceğini çeşitli örneklerle izleyiciye hatırlatıyor. 8 Şubat 2019
Uzman Pedagog Zeynep Temizer Atalar
Yetişkinlerin dünyası çocuklar için bazen acımasızlık ve anlamsızlıklarla dolu olabiliyor. Yavrusu ile dağlarda gezinen anne keçiyi vurmak ya da savaşmak gibi… Filmin başkahramanı Sebastian da işte bu gibi acımasız gerçeklerin tam ortasında, Alman işgali altındaki Fransa Alplerinde yaşayan yedi yaşında bir çocuk olarak karşımıza çıkıyor.

Film her ne kadar II. Dünya Savaşı ortamında geçse dahi, hikâyede savaşın detaylarına dağlarda yaşayan küçük bir çocuğun gözlemleyebileceği kadar değiniliyor. Belle ve Sebastian; bir yandan etkileyici manzaralar eşliğinde bir çocuk ve bir köpeğin dostluğu ile içimizi ısıtırken, bir yandan da görünen ile gerçeğin birbirinden ne kadar farklı olabileceğini çeşitli örneklerle izleyiciye hatırlatıyor.

Belle ve Sebastian; bir yandan zayıfları korumak, muhtaçlara yardım etmek, adaletsizliğe karşı direnmek gibi değerler uğruna ne kadar cesur olunabileceğine dair örnekler sunarken; bir yandan da sevdiklerini koruma içgüdüsünün insanı nasıl hataya düşürebileceği konusunda uyarılar içeriyor. Hiç tanımadığı bir bebek ve sıradan bir oğlağı tüm şefkati ile sarmalayan Cesar’ın Belle’i öldürmek istemesi veya annesi hakkında Sebastian’a dürüst davranmaması örneklerinde olduğu gibi

Hayata çocuklar kadar önyargısız bakabildiğimiz zaman sorunlarımızı çözmeye biraz daha yaklaşabileceğimizi hatırlatan bu dostluk hikâyesini, ailece büyük bir keyifle izleyebilirsiniz.

İyi seyirler.Önemli Hatırlatma: Bu içerik ilgili uzman danışman tarafından izleyicilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çalışan uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.

YORUMUNUZ / GÖRÜŞÜNÜZ

MESAJINIZ GÖNDERİLİYOR,
LÜTFEN BEKLEYİNİZ...

MESAJINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. MESAJLARINIZ SAYFAMIZDA YAYIMLANMAYACAKTIR. YALNIZCA İÇERİK GELİŞTİRME AMAÇLI DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

FORMDAKİ BAZI BİLGİLER EKSİK.
LÜTFEN GİRDİĞİNİZ BİLGİLERİ GÖZDEN GEÇİRİRMİSİNİZ...

GÖNDER