Arkadaşım Ördek

Arkadaşım Ördek, iki arkadaşın bir ördek yavrusuna annelik yapmaya çalışma hikâyesini konu alıyor.

Cathy ve miyopati hastası Margaux, annelik yapmaya çalıştıkları bu küçük ördek yavrusu için birlikte zorlu bir yolculuğa çıkıyorlar. 15 Nisan 2019
Uzman Pedagog Zeynep Temizer Atalar
Arkadaşım Ördek, iki arkadaşın bir ördek yavrusuna annelik yapmaya çalışma hikâyesini konu alıyor. Film, Cathy’nin babasının, doğum günü hediyesi olarak bir kuluçka yumurtası vermesiyle başlıyor. Cathy yumurtasına büyük bir özenle baksa da yavru, yumurtadan çıktığında ilk olarak miyopati hastası Margaux’yu görüyor ve onu annesi kabul ediyor. Böylece Cathy, Margaux ve bu küçük ördek yavrusunun macerası başlıyor.

Kaslarını kullanmakta zorlanan Margaux’nun, başlangıçta yüzemeyen yavru ördekle bağ kurması hiç de zor olmuyor. Ancak, ailesi Margaux’nun hastalığı sebebi ile yavru bir ördeğin sorumluluğunu alamayacağını düşünüyor. Cathy’nin yardımıyla, ailesinin itirazlarına ve engellemelerine rağmen Margaux, annelik görevini yerine getirmek için elinden geleni yapıyor.
Acılarını, hüzünlerini, istediklerini ya da istemediklerini kendi annelerine bir türlü duyuramayan Cathy ve Margaux, annelik yapmaya çalıştıkları bu küçük ördek yavrusu için birlikte zorlu bir yolculuğa çıkıyorlar. Bu yolculuk kızlara, daha önce yaşamadıkları bir dizi deneyim fırsatı sunuyor. Böylece film, sorumluluk sahibi olmanın yaşama anlam katan etkisini hatırlatan bir yol hikâyesine dönüşüyor.

Aile içi iletişimin önemini, emek, sevgi ve dayanışma ile engellerin üstesinden gelinebileceğini, her şeye rağmen yaşamın ne kadar keyifli olabildiğini hatırlatan; hayatın içinden bir parça ile birlikte sunulduğunda teknolojinin amaç değil araç olarak kullanılabildiğini örnekleyen bu sevgi dolu filmi ailenizle birlikte keyifle izleyebilirsiniz.
Bu arada çocuğunuz eline telefon veya tablet alıp yatağına uzandığında etrafta onu yerinden kaldıracak gerçek bir sebebin var olup olmadığını da düşünebilirsiniz.

İyi seyirler…Önemli Hatırlatma: Bu içerik ilgili uzman danışman tarafından izleyicilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çalışan uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.

YORUMUNUZ / GÖRÜŞÜNÜZ

MESAJINIZ GÖNDERİLİYOR,
LÜTFEN BEKLEYİNİZ...

MESAJINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. MESAJLARINIZ SAYFAMIZDA YAYIMLANMAYACAKTIR. YALNIZCA İÇERİK GELİŞTİRME AMAÇLI DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

FORMDAKİ BAZI BİLGİLER EKSİK.
LÜTFEN GİRDİĞİNİZ BİLGİLERİ GÖZDEN GEÇİRİRMİSİNİZ...

GÖNDER